Amálčata - základní informace

 ZÁKLADNÍ INFORMACE a UPOZORNĚNÍ:

Potkánek, kterého si chcete přinést domů není plyšová hračka, ale nesmírně chytré a inteligentní zvířátko. Bude potřebovat vaší péči, čas a lásku. Za to dostanete kamaráda,který vám ukáže nemálo kousků, oddaného a učenlivého.  Ideální je mít potkánky alspoň dva, protože to jsou zvířátka společenská. I když se jim budete věnovat, nikdy jim nenahradíte plně potkaního kamaráda. Pokud to nepůjde, vyberte si raději samečka, protože lépe snáší samotu. Jsou také mazlivější, ale někdy i dominantnější což záleží na povaze. Samičky jsou zvídavější, živější a větší průzkumnice.     

(z Chs Lucicherry)

NEŽ SI ZAREZERVUJETE MINIKO:

1) Dřív než si potkana pořídíte, musíte o něm něco vědět, minimálně základní informace o bydlení, nemocech, výchově, sociálním cítění,     potřebám jako takovým. Potřebné informace můžete nastudovat z doporučených webů na mých stránkách.

2) Pro potkaní miminko musíte mít již dopředu připravené bydlení s potřebnou výbavou (dostatečně velkou klec pro příslušný počet potkánků, misky, pítko, domeček, hamaky...). Pro inspiraci poslouží příslušný odkaz na weby o potkanech, kalkurátor klece atd.

3) Prostudujte si vhodné krmivo pro potkánky. Já vám při předání miminka dám přírůčku se základními informace a vzorkem krmiva, není ale k zahození, když už valnou část budete mít nastudovanou již předem. Utvrdí mě to v tom, že máte zájem o výbornou péči o potkánka.

4) Rozmyslete se, jestli bude vhodnější samička nebo sameček, kolik potkánků plánujete a jaké máte s potkánky plány do budoucna. Zvažte všechny pro a proti pořízení potkánka včetně všech negativ. Zamyslete se také nad vlastní zdravotní stránkou (zda-li se nevyskytuje v rodině alergie na potkaníky nebo astma).

5) Až si budete jisti, že uděláte vše, co je ve vašich silách, aby se potkánkovi dobře dařilo. Budete schoni zařídit potkánkům alespoň základní výbavu s ohledem na finanční náročnost, budete předpokládat, že potkánek může časem potřebovat veterinární péči, která bude možná i finančně nákladná, tak postupujte dál k rezervaci miminka.

JAK SI MIMINKO ZAMLUVIT:


Jelikož jsem zodpovědný chovatel a záleží mi na tom, aby se moji prckové dostali jen k těm nejsvědomitějším chovatelům, kteří se budou maličkým klubíčkům věnovat s láskou
Jedná se o dotazník, důležitý pro Vás i pro mne, někdy stačí jednoslovné odpovědi, jindy
je vhodné se rozepsat. Zpět prosím zašlete emailem, buď připojte jako přílohu nebo
odpovídejte do mejlu, do předmětu emailu uveďte prosím jméno miminka či jména
rodičů plánovaného vrhu z kterého máte o miminko zájem.

DOTAZNÍK ke stažení zde pro mazlíčkáře

DOTAZNÍK ke stažení zde pro chovatele


Dotazník pro mazlíčkáře je určený pro ty, kteří na potkanovi nebudou chovat.

Dotazník pro chovatele je pro ty, kteří plánují mít mláďata (platí i pro zamluvení samce!). Je to z důvodu lepší přehlednosti
a též proto, že chs rostou jako houby po dešti a mají vědomostní nedostatky:(


POKUD DOTAZNÍK PROJDE SCHVÁLENÍM:


Pokud vám přijde mailem kladné hodnocení dotazníku, stáváte se závazně zájemci o potkaní miminko.

Pro vás mám ještě několik upřesňujících informací:

Odběr miminek bývá většinou u mne doma v uvedený termín (najdete ho v popisu vrhu a nebo po předchozí domluvě).

Pár dní před odběrem posílám vždy email, kde je datum, čas a místo upřesněno.

K prckovi dostanete jak PP nebo VP, zdravotní kartu, vzorek krmení, tak i příručku "Máme doma potkaní miminko", k nahlédnutí zde. Po předchozí domluvě je možné si i objednat CD s fotografiemi potkánků od narození až po odběr...

 

Vyhrazuji si právo rezervace měnit.

 

PO PŘINEŠENÍ BROUČKA DOMŮ:

Nezapomeňte prosím mě co nejčastěji (stačí 1x měsíčně) ve zkratce informovat, jak se vašemu miminku daří, jak roste, jak se mu líbí v novém domově a co zajímavého jste s potkánkem zažili.  Také prosím připojte fotografie (stačí 4 x ročně), jak potkánek vypadá a jak se mu daří.

Kdybyste měli kdykoliv jakékoliv otázky nebo potřebu se poradit, prosím neváhejte mě kontaktovat. Nabízím bezplatný a včasný informační a poradensk servis.

Kdybyste se ze závažného důvodu nemohli o potkánka postarat, vyhrazuji si právo na vrácení do rodné CHS potkánka (tedy naší chs Charmingrats).